Jaki plecak turystyczny wybrać?

Jaki plecak turystyczny wybrać?

sie 14, 2017 Blog 0Komentarze

Jaki plecak turystyczny wybrać?


Obecnie mamy do czynienia z najgorętszym okresem, jeżeli chodzi o wyjazdy. Wyjazd kojarzy się z przyjemnościami, ale to również pewien obowiązek. Chodzi naturalnie o to, że do każdego wjazdu musimy się odpowiednio przygotować. Przez odpowiednie przygotowanie należy rozumieć chociażby wybór plecaka turystycznego.

 

jaki plecak turystyczny


Wybór plecaka turystycznego nie jest prostą sprawą


Na początek sprawa, która powinna być oczywista, ale jest zupełnie inaczej. Chodzi o zdefiniowanie własnych potrzeb. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim celu potrzebujemy plecaka turystycznego. Czeka nas krótka wycieczka? Długa wyprawa? Trekking? Bez odpowiedzi nie sposób będzie dokonać odpowiedniego wyboru. W każdym z wymienionych przypadków potrzebny jest inny plecak turystyczny. Uogólniając nieco - przy krótkiej wycieczce (niech to będzie przykład) wystarczy wybrać jednokomorowy, lekki plecak turystyczny do 20L.

jakie plecaki turystyczne

Powyżej, od lewej: model MORO 35L, plecak jednoramienny 21L, oraz model przystosowany również do noszenia laptopów 15 cali 25L.

Są to plecaki idealne na krótkie, jednodniowe wycieczki tursytyczne. Warto wybrać je jeżeli interesują nas rekreacyjne wyprawy miejskie oraz krótkie wycieczki w góry. 
 

Na co zwrócić uwagę wybierając plecaki turystyczne?

 

Jaka pojemność plecak turystycznego jest optymalna?

 

Podczas kupowania plecaka turystycznego musimy wziąć pod uwagę (poza wspomnianymi już własnymi potrzebami) wiele aspektów. Jednym z nich jest pojemność plecaka turystycznego. Kwestia doboru plecaka turystycznego o wystarczającej pojemności to składowa pewnych czynników. Można wymienić chociażby czas trwania podróży, kierunek oraz styl podróży. Warto zadać sobie pytanie, czy zamierzamy zatrzymywać się na nocleg, spożywać posiłki w trakcie podróży, korzystać z płaszcza przeciw deszczowego? Jeśli tak, to cały niezbędny ekwipunek powinien zmieścić się w plecaku. Jeśli nasze plany rozmijają się z powyższymi pytaniami, to w zupełności wystarzy nam plecak o pojemności 20-30L.
 

Plecak turystyczny ze stelażem czy bez?


Kolejnym czynnikiem, na który powinno się zwracać uwagę jest stelaż. Stelaż w plecakach turystycznych może być wewnętrzny i zewnętrzny. Jeśli zdecydujemy się na wersję zewnętrzną musimy mieć świadomość, że taki stelaż może być niedemontowany. W obu przypadkach, ograniczać będzie nam ruchy, np. przy wsiadaniu do pociągu lub przy poruszaniu się w pomieszczeniach. Zdecydowanie polecamy to rozwiązanie aktywnym fanom turystyki pieszej. Natomiast okazjonalnym turystom - odradzamy. Dla tych drugich lepiej będzie wybrać plecak turystyczny bez stelaża.

plecak turystyczny jaki

Powyżej: plecaki turystyczne, o najlepszej relacji jakości do ceny - szyte przez markę Regatta. Dostępne u nas w dziale
wododoporne plecaki sportowe i turystyczne.

Dwa rekomendowane modele plecaków tyrystycznych, wybierane do turystyki miejskiej i jednodniowych wycieczek trekkingowych.

 

Które paski i kieszonki przydają się najbardzoej?


Jeżeli chodzi o paski i kieszonki to sprawa jest bardzo podobna. Otóż, im więcej kieszonek/pasków tym lepiej dla każdego. Szczególnie warto zwrócić uwagę na kieszonki znajdujące się w pasku biodrowym. Kieszonki te są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż mamy wszystko pod ręką. Warto więc takie kieszonki wykorzystać do przechowywania cennych rzeczy. W przypadku pasków jesteśmy wstanie przymocować wszystko to, co nie zmieści się nam w plecaku. Wybierając zatem plecak turystyczny, kierujmy się zasadą od przybytku aspektów organizacyjnych głowa nie boli.
 

Z jakiego materiału powinien być uszyty plecak turystyczny?


W tym wszystkim nie można też naturalnie zapomnieć o tym, że plecak musi mieć solidny materiał. Niemniej, wskazane jest też, aby plecak posiadał wzmocniony spód. Spód zawsze jest najbardziej narażony na to, że dojdzie do uszkodzeń.

plecak turystyczny

Powyżej: Elegancki i praktyczny plecak turystyczny TRAVEL TS45 - idelny dla pragmatycznych i modnie ubranych kobiet. Te plecaki turystyczne posiadają wzmiacniane plecy oraz spód.

Są doskonałym wyborem, jeśli potrzebujemy plecaka również do turystyki rowerowej.

 

Jakie dodatkowe aspekty jeszcze bierzemy pod uwagę przy wyborze?


Wszystkie atrybuty wymienione powyżej są najcześciej poruszanymi kwestiami przy wyborze plecaka turystycznego. Nie mniej jednak, jeśli wejdziemy w ten temat dokładniej, znjdziemy też fasony posiadające takie usprawnienia jak:

  1. Klamra biodrowa (zapasowa)
  2. Osłona od deszczu
  3. System regulacji długości pleców


Zacznijmy od klamry biodrowej. Z pewnością niektórzy zastanawiają się skąd taki punkt na liście. Otóż, klamry biodrowe zazwyczaj są zapasowe, z tego względu że zdażyć się może że niestety pękną podczas podrózy. Warto więc się zabezpieczyć dodatkową klamrą oferowaną przez producenta.

 

turystyczny jakiJeżeli chodzi o osłonę od deszczu to sprawa jest bardzo prosta. Do każdego rozmiaru plecaka turystycznego możemy dokupić przeciwdeszczowe worki. Cześć modeli plecaków tyrystycznych, posiada takie worki w zestawie. Są to na przykład pelcaki turystyczne, które znajdziecie na nazej stronie pod marką Regatta. Naturalnie w przypadku gdy mam plecak wodoodporny taka osłona nie jest niezbędna. 


System regulacji długości szelek podobnie jak pozostałe aspekty w żadnym wypadku nie jest koniecznością. Mówimy o rozwiązaniu, które jest szczególnie polecane wtedy, kiedy zamierzamy nosić plecak na zmianę z inną osobą lub mamy niestandardowy wzrost.


Inne ciekawe poradniki: Jaki plecak do szkoły? oraz Jaki plecak dla mężczyzny wybrać?

Zespół Brytyjka.pl

Zostaw odpowiedź

*
*
Adres URL witryny z http://
*
* Captcha