Jak naprawić zamek w plecaku?

Jak naprawić zamek w plecaku?

mar 14, 2021 Pielęgnacja 0Komentarze

Naprawa suwaka w plecaku

 

Często kupując plecak kierujemy się fasonem, jakością materiału i producentem. I to głównie stanowi dla nas gwarancję jego żywotności. Niewiele osób jednak zwraca uwagę na zamek, który wszyty jest w plecak. Bo tak naprawdę nawet w najlepszej jakości plecakach trudno jest ocenić, czy zamek posłuży nam tyle samo czasu co sam plecak. A co zrobić, gdy zamek się popsuje? Czy to oznacza, że należy kupić nowy plecak? Niekoniecznie. Czasem można naprawić zepsuty zamek. Jak? Oto kilka sprawdzonych sposobów.


 

UWAGA: Na wszystkie plecaki damskie i męskie w sklepie Brytyjka.pl, Klienci otrzymują gwarancję co najmniej 2 lata.
Gwarancja obejmuje także
wady zamków (tzw. wady ukryte w momencie zakupu).

gwarancja na zamek plecaka
 Naprawa metalowego zamka domowymi sposobami

 

zamek w plecaku jak naprawić

 

naprawa zamka w plecaku


Jeśli w Twoim ulubionym plecak popsuł się zamek nie oznacza to, że plecaka nie da się uratować. Niemal w większości sytuacji zamek można naprawić samodzielnie. Jak to zrobić? Wszystko zależy od tego jaka jest przyczyna jego psucia. Najczęściej jest to poluzowanie mechanizmu, któremu można szybko zaradzić. Jeśli więc zamek się rozchodzi lub jego suwak wypada, warto go naprawić, bo nie jest to trudne. Wystarczy zacisnąć mechanizm suwadła na zamku. Lepiej jednak nie robić tego rękami, a  kombinerkami. Należy przyciskać ostrożnie, wzdłuż krawędzi tak, aby nie dotykać środka. Lepiej też nie zaciskać narzędzia najmocniej jak się da, a powoli i za każdym razem sprawdzać efekt. Jeśli nadal element złączny nie działa, czynność tę należy powtarzać do skutku. Jeśli zbyt mocno zaciśniemy suwak, możemy go uszkodzić bezpowrotnie, a wtedy już na pewno jedynym wyjściem będzie wszycie nowego zamka.


Jak naprawić plastikowy zamek w plecaku?


W tym przypadku nie zalecamy ściskania tworzywa z plastiku narzędziami, bo możemy złamać jego delikatną konstrukcję. A wtedy pozostanie nam jedynie jego wymiana. Czy zamki z plastiku częściej się psują niż metalowe? Niekoniecznie. Wszystko zależy od jakości ich wykonania. Jak naprawić zamek plastikowy? Jeśli suwak się rozchodzi, spróbuj kilka razy go zapiąć i rozpiąć. Jednak nie próbuj kręcić mechanizmem więcej niż trzy razy. Jeśli po tych próbach, zamek nadal się rozchodzi oznacza to, że jest już zdeformowany i nie ma możliwości aby go naprawić. Wówczas pozostaje jedynie jego wymiana. I tu nie ma innej drogi.


Jak widać, nawet jeśli popsuł się zamek w Twoim ukochanym plecaku, nie oznacza to jeszcze, że nie da się go uratować. Czasem domowe sposoby przynoszą oczekiwany efekt. Sprawdź koniecznie!


Przeczytaj także: czym jest kordura.

Zostaw odpowiedź

*
*
Adres URL witryny z http://
*
* Captcha