Jaki plecak na rower wybrać?

Jaki plecak na rower wybrać?

wrz 28, 2017 Blog 0Komentarze

Jaki plecak na rower wybrać?


Obecnie mamy do czynienia z najcieplejszym okresem w ciągu roku. Okres ten charakteryzuje się różnymi aktywnościami a jedną z nich jest poruszanie się rowerem. Jedni jeżdżą rowerem dla zdrowia (co naturalnie należy chwalić), inni poruszają się rowerem do pracy a są też tacy, którzy korzystają z roweru ze względu na wycieczki. W tekście skupimy się na dwóch ostatnich przykładach, ponieważ w obu sytuacjach potrzebny jest odpowiedni plecak rowerowy a wybór plecaka jest tematem naszego tekstu.


Rodzaje plecaków rowerowych


Skoro zaczęliśmy od systemów nośnych w plecakach rowerowych to nie pozostaje nam nic innego jak przejść do tego jakie są rodzaje wspomnianych plecaków. Możemy wyróżnić:

  • plecaki miejsko-wycieczkowe
  • plecaki sportowe
  • plecaki ultralekkie


Plecaki miejsko wycieczkowe


Przejdźmy teraz do tego, czym charakteryzuje się każdy rodzaj. Zacznijmy zgodnie z kolejnością od plecaków miejsko-wycieczkowych. Jak łatwo można się domyślić produkt został stworzony z myślą o tych, którzy mają przed sobą niezbyt wymagającą jazdę na co dzień. Warto sobie odpowiedzieć w tym momencie na pytanie odnośnie tego, co stanowi dla nas priorytet podczas wspomnianej jazdy. Na pewno należy powiedzieć o wygodzie użytkowania, funkcjonalności czy maksymalnym poziomie wentylacji pleców. Mając to na uwadze warto postawić na plecaki posiadające siatki dystansujące od pleców.


jaki plecak na rowerPowyżej: plecaki miejskie, sprawdzą się przy rekreacyjnym użytowaniu, również podczas wycieczek rowerowych
 


Plecaki sportowe


Następne na naszej liście są rowerowe plecaki sportowe. Plecaki te gwarantują doskonałe przyleganie do ciała oraz stanowią oraz pozwalają zachować możliwie najniższą wagę sprzętu. Biorąc pod uwagę konstrukcyjne założenie mamy do czynienia z zapewnieniem maksymalnych możliwości oraz swobody podczas jazdy. Plecaki sportowe bardzo często wymieniane są w kontekście bardziej wymagających rowerzystów. Pamiętajmy też, że w przypadku plecaków sportowych mamy do czynienia ze szczególnym zwracaniem uwagi na kieszenie i uchwyty. Efekt tego jest taki, że często mamy specjalne miejsca na kask rowerowy, dętkę, pompkę itd. Możecie być pewni, że wszystko powstało zgodnie z tym, czego potrzebują rowerzyści.


plecak na rower damski sportowyŹródło: plecak na rower, model damski sportowy: https://www.brytyjka.pl/rowerowy-plecak-damski-niebieski-20l-travel-id-890.html
 


Plecaki ultralekkie


Na koniec czas na plecaki ultralekkie typu Camelbak. Tak naprawdę to te plecaki są najbardziej sportowe. Jak łatwo można się domyślić minimalistyczna forma oraz niewielkie rozmiary to pewność, że weźmiemy ze sobą tylko i wyłącznie minimum wyposażenia. W przypadku plecaka typu Camelbak musimy wziąć ze sobą wyłącznie najbardziej potrzebne rzeczy.


plecak rowerowy ultralekki
 


Maksymalna specjalizacja plecaka rowerowego


Jednym z efektów nieustannego rozwoju świata jest dążenie do maksymalnej specjalizacji i w tej części tekstu zwrócimy na to szczególną uwagę. W końcu, jeżeli chodzi o kwestię maksymalnej specjalizacji nie ma żadnych wyjątków. Jeżeli chodzi o tego rodzaju plecaki to możliwe jest wyróżnienie dwóch głównych nurtów systemów nośnych. W przypadku gdy plecak ma przydatny do użytku codziennego (dodatkowo spokojna jazda, niezbyt trudny teren) warto postawić na plecaki o systemie siatkowym.


Teraz załóżmy sobie zupełnie inną sytuację a mianowicie taką, że czeka nas jazda w dużo trudniejszym terenie. W takiej sytuacji należy zdecydować się na tradycyjny system, który opiera się na usztywnieniu płytą wykonaną z tworzywa sztucznego. Przy tym systemie należy też podkreślić obecność dwóch równoległych gąbek z korytarzem powietrznym między nimi. Kiedy doda się do tego pas brzuszno-biodrowy mamy do czynienia z o wiele większą stabilizacją w czasie wymagających przejazdów. Tak więc bez względu na to jaki mamy oczekiwania możemy być pewni, że wśród wielu ofert znajdziemy dokładnie to, czego potrzebujemy.


Podsumowanie


Podsumowując wszystko to, o czym sobie powiedzieliśmy - wybór plecaka nie jest sprawą łatwą (jak mogłoby się wydawać wielu osobom). Bardzo często jednak sytuacja wygląda tak, że zwracamy uwagę na stylistykę a nie na praktyczne zastosowanie. Naturalnie w tym wszystkim trzeba też pamiętać o tym do czego jest nam potrzebny dany plecak. W końcu idealny plecak na długą wyprawę nie sprawdzi się w przypadku podróży miejsko-wycieczkowych (choćby wspomnianej w tekście jazdy do pracy).

Zespół Brytyjka.pl

Zostaw odpowiedź

*
*
Adres URL witryny z http://
*
* Captcha