Duży plecak wyprawowy w góry dla niej i dla niego

Duży plecak wyprawowy w góry dla niej i dla niego

paź 18, 2019 Podróż 0Komentarze

Duży plecak wyprawowy w góry dla niej i dla niego

 

Jesień to pora kiedy lubimy wyjeżdżać na wycieczki w plener. Złota polska jesień i piękna pogoda mobilizują nas do ruchu na świeżym powietrzu. Jeśli taki wyjazd planujecie razem, to z pewnością przydadzą się na tę eskapadę dobre, duże plecaki wyprawowe. Dla niego oczywiście większy, dla niej – lżejszy. Najczęściej do wyboru wśród modeli plecaków dużych są te unisex, pasujące zarówno dla niej jak i dla niego. Sprawdźmy więc jakie są oferty plecaków dla traperów.

 


Smukły i pojemny plecak wyprawowy


Przede wszystkim plecak na wyprawę w góry powinien być duży, pojemny i wygodny. Można połączyć wszystkie te cechy w jedną formę, plecak wyprawowyjak chociażby w tym plecaku (po prawej). To plecak dla zaprawionych w eskapadach turystów, którzy potrzebują dodatku nieprzeciętnie funkcjonalnego. Takie duży plecak ma pojemność 50 litrów, składa się z 2 komór rozdzielonych poziomo suwakiem. Pozwala to na optymalne rozplanowanie ekwipunku i otworzenie go z dwóch stron – od dołu lub od góry. W głównej komorze znajduje się wewnętrzna kieszeń idealna na mapę albo notes. Każdy dobry plecak wyprawowy wykonany jest z bardzo lekkiego tworzywa, sam waży nieco ponad 2 kg. Bardzo funkcjonalny, tym bardziej, że dzięki górnemu kominowi można zyskać dodatkowe 5 litrów na koc lub kurtkę. Wcześniej zaprezentowany model to plecak do zadań specjalnych, posiada pas mostkowy który zapewnia idealny balans i pozwala odciążyć kręgosłup. Jego atutem jest również wygląd – długi i smukły, a przy tym niesamowicie zgrabny. I w niebieskim kolorze. Oczywistym jest, że kolor tu ma znaczenie wtórne, ale miło się na niego patrzy. To bardzo wygodny i duży plecak, który doskonale nadaje się na wspólne wyprawy po górach, bo zmieści dokładnie wszystko to czego potrzebujemy na kilkudniowej wycieczce.


Szczególnie dedykowany duży plecak męski


Jeśli poszukujemy plecaka przeznaczonego konkretnie dla niej lub dla niego, musimy wziąć pod uwagę pewne cechy. Te plecaki dedykowane mężczyznom mają szerszy rozstaw szelek niż te damskie. Warto duże plecaki wyprawowerównież zwrócić uwagę na umiejscowienie pasa biodrowego, który jest nieco inaczej ułożony. Z własnego doświadczenia wiem też, że plecak z wysokim kominem sprawdzi się lepiej dla niego. Mężczyźni lepiej radzą sobie z plecakiem, który jest od nich wyższy i wystaje ponad głowę. Chodzi tu o równomierne rozłożenie balansu i równowagi. Kobiety są drobniejsze niż mężczyźni w ramionach. Te różnice wynikają z naszych anatomicznych odmienności, zatem warto zwrócić na nie uwagę przy wyborze. Doskonałym przykładem tego o czym mowa może być ten zaprezentowany (po lewej) duży plecak wyprawowy. Jak dla mnie, lepiej poradzi z nim sobie mężczyzna.


Ułożenie plecaka podczas wyprawy górskiej


Podczas wycieczki w góry każdy detal musi być idealnie dopracowany. Nie chodzi tu o to jak z plecakiem się prezentujemy, ale czy jest wygodny. Jeśli idealnie przylega do pleców, jakby druga skóra i jest dopasowany anatomicznie do naszego kształtu, każda wyprawa będzie udana. Podczas takich wycieczek nie ma miejsca na kompromisy, bo mały lub duży plecak dla niej czy dla niego po prostu musi być idealny. Jeśli nie spełni tego wymagania wyprawa może skończyć się porażką. Zwróćmy uwagę na pas biodrowy, który musi doskonale leżeć aby najlepiej nas odciążyć, a pas piersiowy w damskim plecaku powinien zapinać się nad biustem. Inaczej plecak będzie niewygodny w transporcie.


Wybierając duży plecak na wspólne wyprawy, zawsze przetestujcie go w sklepie. Jeśli chcecie kupić go przez internet, sprawdźcie najpierw w sklepie stacjonarnym wybrany model. Wszak bezpieczeństwo i wygoda podczas eskapady są najważniejsze.


Zapraszamy też na wpis Jaki plecak Trekkingowy wybrać?

Zostaw odpowiedź

*
*
Adres URL witryny z http://
*
* Captcha