Jaki plecak do szkoły?

Jaki plecak do szkoły?

cze 02, 2017 Blog 0Komentarze

Jaki plecak do szkoły?

 

Kiedy nasze pociechy osiągają wiek szkolny, do całej gamy trosk i dylematów, przed jakimi niemal codziennie stają rodzice dochodzą kolejne, a jedną z kwestii poważniejszych i bardziej złożonych jest wybór odpowiedniego plecaka. Na pierwszy rzut oka, w związku z ogromnym przesyceniem rynku produktami dla dzieci, sprawa wydaje się banalnie prosta, jednak po bliższym przyjrzeniu się jej, okazuje się być nader skomplikowaną. Oferowane produkty różnią się bowiem praktycznie wszystkim, począwszy od koloru, poprzez wielkość, ciężar, szerokość szelek, rodzaj zastosowanego usztywnienia (lub jego brak), a na wadze skończywszy... Odnaleźć się w tym gąszczu możliwości nie jest łatwo, zwłaszcza jeżeli ma to być pierwszy plecak naszego dziecka, dlatego warto wcześniej zapoznać się z podstawowymi kryteriami wyboru.

 

plecaki dla dziewczyn

 

Idealny plecak szkolny


Zastanówmy się na początek jaki plecak do szkoły wybrać aby zasługiwał on na miano „idealnego”. Przede wszystkim powinien on być wygodny i funkcjonalny, ale nie należy też zapominać o walorach estetycznych. Idąc dalej tym tropem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na następujące parametry: wielkość i wagę, kształt, materiał, wnętrze, atesty oraz design.

 

plecaki dla chłopców

 

Wielkość i waga

Wielkość plecaka powinna być dostosowana do wzrostu naszej pociechy, a także do rozmiarów i ilości noszonych w nim książek. Jeżeli natomiast chodzi o wagę, to ta, już po spakowaniu, nie może przekraczać 10-15 % masy ciała dziecka. Cięższe plecaki mogą negatywnie wpływać na jego zdrowie powodując bóle pleców, zmniejszając objętość płuc, a nawet przyczyniając się do trwałych wad postawy.

jaki plecak do szkoły

zdjęcie: plecaki dla dziewczyny ze sklepu Brytyjka.pl - sztandarowy model, przystosowany wagowo i technicznie do warunków szkolnych.

 

Kształt

Tutaj chodzi głównie o tył plecaka, który powinien być dostosowany do anatomicznych krzywizn kręgosłupa, co gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru na plecach dziecka. Ważnym szczegółem są też szelki. Należy wybierać wyłącznie modele z szerokimi i miękkimi szelkami, które nie będą się wrzynały w ciało. Ponadto, dobrze aby były one regulowane, co umożliwia optymalne dostosowanie plecaka do indywidualnych potrzeb malucha.

 

Materiał

Materiał musi być dobrej jakości, wytrzymały, odporny na zabrudzenia, a najlepiej aby przy tym był wodoodporny. Dno plecaka powinno być dodatkowo wzmocnione, a wszystkie szwy starannie poprowadzone.

 

jaki plecak do szkoły

zdjęcie: plecy plecaka - przystosowane do większych ciężarów, dzięki dodatkowej amortyzacji na ramiączkach oraz tylnej ściance. Cała powierzchnia pokryta - materiałem odpornym na wodę

Wnętrze

We wnętrzu plecaka powinna być dostateczna ilość przegródek oraz większych i mniejszych kieszonek, które umożliwią wygodne i poręczne zapakowanie wszystkich przedmiotów, począwszy od książek, a na drugim śniadaniu skończywszy.

 

Atesty

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pociech, powinniśmy wybierać wyłącznie plecaki posiadające wszystkie konieczne atesty i certyfikaty. W miarę możliwości, dobrze jest też kupować produkty wykonane w Unii Europejskiej, a unikać tych wyprodukowanych w Chinach, gdzie wszystkie normy są o wiele mniej restrykcyjne.

 

Design

W tej kwestii nasze pociechy powinny otrzymać całkowitą swobodę. Zwłaszcza, że plecak nie jest zakupem na lata, ale wymaga bardzo częstej, zwykle nawet rocznej wymiany. Nie należy się zatem sugerować dziecku motywów czy kolorów uniwersalnych, ale przyjąć, że plecak ma się podobać przede wszystkim jemu.


Kiedy styl wygrywa z parametrami technicznymi sięgamy po...

plecaki vintage. To określenie zna każdy modny nastolatek i nastolatka. Ceniący wlasny styl ponad paramatry. Zapraszamy (kliknij w foto aby przejśc do kategorii).

plecaki vintage damskie

 

Inne ciekawe poradniki; Jaki plecak turystyczny wybrać? oraz  Jaki plecak dla mężczyzny wybrać?

Zostaw odpowiedź

*
*
Adres URL witryny z http://
*
* Captcha